OZÓN

Jedná se o jednu z nejsilnějších alternativ desinfekce na světě. Při sterilizaci a desinfekci je více než 3000krát účinnější a rychlejší než chlór, až 25krát efektivnější než kyselina chloritá (NOCL), 2500krát účinnější než chlornan (OCL) a 5000krát silnější než chloramin (NH2CL). Samozřejmě to vše v souladu se zachováním absolutní bezpečnosti. 

Ozón - bezpečný, účinný, rychlý, šetrný

Ozón nezanechává žádné stopy ani toxická rezidua, nezpůsobuje žádné alergické, či dýchací potíže, které mohou vytvářet například chemické dezinfekční prostředky. Čištění ozonem je vhodné především v místnostech, které obývají malé děti, alergici nebo domácí mazlíčci.

Kromě uvedených účinků dokáže ozón velmi účinně odstraňovat zápach spojený s plísní, zápach po cigaretovém kouři, požáru, malování interiérů, či domácích mazlíčcích. 

Žádným způsobem nekontaminuje a nepoškozuje

Při použití ozónu nemají bakterie a viry sebemenší šanci. K zabití bakterií, virů, plísní a hub stačí hladina ozónu o hodnotě 0,4ppm. Jde navíc o nesmírně rychlý proces. Například nejrezistentnější echovirus 12 je ozonem zničen během pouhých dvanácti minut. Další mikroorganismy, které jsou za normálních podmínek rezistentní vůči chloru nebo potřebují hodiny kontaktního času, jsou zničeny ozónem během několika sekund.

Proč používat ozón? 

- Ozón je několikanásobně účinnější než čistící prostředky na bázi chloru

- Jedná se o snadno dostupnou alternativu

- Desinfekce ozónem je maximálně spolehlivá

- Jde o nesmírně bezpečnou alternativu

- Čištění ozónem je vhodné také u domácností, kde žijí alergici, astmatici, malé děti, anebo domácí zvířata

- Jde o nechemickou alternativu desinfekce, která je 100% přírodní

- Ozón v žádném případě nezatěžuje životní prostředí

- Po desinfikaci se ozón rychle rozpadá na dvojatomový kyslík (O2)